Zrobimy Panstwu perfekcyjna wode.
Zrobimy Panstwu perfekcyjna wode.
Ciekła nośniki ciepła

coracon® - produkty ochrony przeciwmrozowej dla instalacji grzewczych
Stabilność temperatury. Przyjazne dla środowiska. Bezpieczne.

Aby uniknąć szkód wyrządzonych przez mróz w instalacji grzewczej, często nieuniknione jest dodanie produktów ochrony przeciwmrozowej. Poprzez nasze produkty ochrony przeciwmrozowej coracon® dla systemów grzewczych oferujemy Państwu przyjazne dla środowiska naturalnego i stabilne temperaturowo koncentraty ochrony przeciwmrozowej na bazie glikoli, inhibitorów korozji i stabilizatorów. Można je stosować w sposób uniwersalny jako środki ochrony przeciwmrozowej, środki ochrony antykorozyjnej oraz jako nośniki ciepła i zimna  w instalacjach grzewczych i układach chłodzenia.

coracon®Ochrona przeciwmrozowa instalacji grzewczych oferuje bezpieczeństwo i szczędzi pieniędzy

W przypadku naszych produktów ochrony przeciwmrozowej coracon® instalacje grzewcze mogą być czasowo wyłączone również przy mrozie bez utraty swojej zdolności funkcyjnych.
Instytucje wykorzystywane od czasu do czasu, takie jak hale sportowe, domy weekendowe, kościoły, szkoły albo pomieszczenia służące do zorganizowania imprez zmniejszą znacząco koszty energii.

 

Dlaczego profesjonalna ochrona przeciwmrozowa instalacji grzewczych, a nie jakakolwiek ochrona przeciwmrozowa do chodnic samochodowych albo do układu spryskiwania szyb?

Wprawdzie ochrona przeciwmrozowa mająca zastosowanie w chłodnicach samochodowych albo w układzie spryskiwania szyb zakupiona w sklepie z materiałami budowlanymi jest tańsza, jednakże przy tej okazji całe szykujecie sobie Państwo mnóstwo problemów, które zaszkodzą Państwa instalacji grzewczej i doprowadzą do powstania kosztów następczych. W dodatku obciążacie Państwo środowisko i ryzykujecie poważnie Państwa zdrowiem.

Nasze produkty ochrony przeciwmrozowej coracon® do systemów grzewczych składają się przyjaznej dla środowiska i użytych materiałów bazy ochrony przeciwmrozowej i pozbawione są krzemianów i boranów.

  • Ochrona przeciwmrozowa do układu spryskiwania szyb zawiera etanol, który w procesie odparowywania  w kotłowni może grozić eksplozją.
  • Ochrona przeciwmrozowa chłodnic zawiera duże ilości  glikolu monoetylenowego, który jest zakwalifikowany jako szkodliwy dla zdrowia.
  • Ochrona przeciwmrozowa chłodnic zawiera krzemiany, które przy zmniejszającej się wartości pH oddziałuje na system grzewczy jak żyletki do golenia. Uszczelnienia i pompy są sukcesywnie uszkadzane

 

Dlaczego nie jest tak prosto z systemu grzewczego spuszczać tylko wodę?

Przy opróżnianiu systemu grzewczego do obiegu grzewczego dostaje się tlen i pozostaje w nim pewna ilość resztkowa wilgoci. Jedno i drugie  sprzyja korozji i uszkadza całą instalację.

 

Co możecie Państwo sami uczynić?

Nasze produkty ochrony przeciwmrozowej coracon® możecie Państwo przy odrobinie zdolności rzemieślniczej samodzielnie wprowadzić do Państwa systemu grzewczego. Potrzebujecie Państwo do tego jedynie pompy wlewowej, jak np. coracon® KAPU 5: pompa wlewu z kanistrem <Link>.
Przed napełnieniem nasz środek ochrony przeciwmrozowej do instalacji grzewczych musi być rozcieńczony z wodą w stosunku 1:1. Ułatwia to skuteczne rozdzielenie zawartego glikolu w obiegu grzewczym.

x