Zrobimy Panstwu perfekcyjna wode.
Zrobimy Panstwu perfekcyjna wode.
Ciekła nośniki ciepła

Napełnianie instalacji c.o.

Firma aqua-concept korzysta z metod oraz preparatów, które umożliwiają napełnianie instalacji c.o. oraz uzdatnianie wody bez wyłączania systemu grzewczego. Wszystkie nasze produkty są zgodne z dyrektywami VDI, więc możecie Państwo być pewni, że – korzystając z nich – unikniecie szkód związanych z korodowaniem i odkładaniem się kamienia wapiennego w instalacji centralnego ogrzewania.

Jak napełniamy instalacje centralnego ogrzewania?

Instalacje c.o. muszą być napełniane na podstawie wytycznych producenta. Dlatego nasi technicy – zanim przystąpią do pracy – zawsze uważnie czytają instrukcję dotyczącą montażu i użytkowania danego systemu.

Następnie fachowcy przygotowują instalację: wyłączają pompę obiegową, ustawiają w odpowiedniej pozycji zawory termostatyczne i podłączają przewody do wodociągu. Później, powoli wpuszczając wodę do rurociągu, cały czas kontrolują oni ciśnienie w systemie grzewczym, by nie dopuścić do zasysania powietrza i tym samym do zapowietrzenia systemu.

Ile czasu trwa napełnianie instalacji grzewczej?

Zapowietrzona instalacja grzewcza nie funkcjonuje wcale albo działa z minimalną wydajnością. Żeby tego uniknąć trzeba napełniać ją bardzo powoli i jednocześnie odpowietrzać jej poszczególne elementy takie jak grzejniki czy rozdzielacze. Z tego powodu procedura ta może potrwać nawet kilka godzin.

Instalację na jednej kondygnacji, na której znajduje się kilka pomieszczeń, napełnia się mniej więcej przez godzinę. Czas ten będzie oczywiście dłuższy w przypadku rozbudowanych systemów (zawierających np. ogrzewanie podłogowe) oraz dużych budynków.

x