Zrobimy Panstwu perfekcyjna wode.
Zrobimy Panstwu perfekcyjna wode.
Ciekła nośniki ciepła

coracon® Filtr płynu chłodniczego dla wielkich silników
Długa żywotność. Bezpieczne użytkowanie. Więcej zrównoważenia.

Czy to branża samochodowa, żegluga, przemysł papierniczy, chemiczny czy też farmaceutyczny, wszędzie tam gdzie pracują wielkie silniki, używane są wysokiej jakości filtry płynu chłodniczego.  Przedłużają one żywotność silników i polepszają czasokresy wymiany płynu chłodniczego. Ma to szczególne znaczenie w przypadku pojazdów użytkowych, hamowni, statków i elektrociepłowni blokowych, ponieważ pojemność płynu chłodniczego wynosi ponad 100 litrów.

Dobre filtry przedłużają żywotność silników
Nasze filtry płynu chłodniczego  coracon® filtrują z niego niezawodnie i efektywnie ciała obce, takie jak piach odlewniczy, ścier, produkty utleniania albo komponenty z rozkładu. Chłodzenie silnika poprawia się ogromnie, a jego żywotność znacząco się zwiększa. Uszkodzenia silnika poprzez sedymentację  kamienia wapiennego, zaszlamienie albo erozję to przeszłość.  Wymiana zimna i ciepła w obiegu jest objęta gwarancją trwałości.

Modułowa zabudowa zwiększa opłacalność
Nasze filtry do wody nadają się do każdego obiegu zamkniętego wody gorącej, który wykazuje pojemność od  100 do ponad 1.000 litrów. Swój pełny efekt działania filtry wody chłodniczej coracon® osiągają w temperaturach do 125 °C oraz przy ciśnieniu roboczym do maksymalnie 4 bar.
Filtry przygotowane są jako instalacja bypassowa. Dzięki modułowemu sposobowi zabudowy wymiana albo jego wyposażenie we wkład filtrujący są proste i możliwie szybkie I: obudowa nadaje się do ponownego użycia. Skutek: mniej kosztów i więcej długotrwałości.

Filtry garnkowe i filtry wkręcane dla rozwiązań indywidualnych

Generalnie w zakresie chłodzenia silników są dwie możliwości filtracyjne: filtracja poprzez wkład filtracyjny i filtracja poprzez filtr garnkowy ze zintegrowanym wkładem filtracyjnym.

  • Filtr garnkowy coracon®
    Składa się on z obudowy, wkładu filtrującego i części podłączeniowej. Jego sercem jest element wymienny coracon®.  System filtra garnkowego produkowany jest w najwyższej jakości i pracuje efektywnie i bezpiecznie we wszystkich zakresach temperatury i ciśnienia.
  • Filtr wkręcany coracon®
    Nadaje się do uzdatniania wody w zamkniętych obiegach wody gorącej, jak np. w maszynach budowlanych, pojazdach użytkowych albo w technice maszyn rolniczych. Filtry wkręcane  coracon® dostarczane są zarówno  z jak też i bez chemikaliów ochrony antykorozyjnej. Na życzenie sporządzamy również specyficzne rozwiązania systemowe pod potrzeby klienta.
x