Zrobimy Panstwu perfekcyjna wode.
Zrobimy Panstwu perfekcyjna wode.
Ciekła nośniki ciepła

Ciekłe nośniki ciepła coracon® dla technologii przemysłowej i budowlanej
Unikatowe. Przyjazne dla środowiska. Wydajne.

Woda jako nośnik ciepła jest ważnym komponentem w zakresie technologii przemysłowej i budowlanej. Nie może ona ani zamarzać w niskich temperaturach, ani wyparować w temperaturach wysokich.
Innowacyjne ciekłe nośniki ciepła coracon® oferują optymalne rozwiązania zarówno w niskim zakresie temperatur jak i w zakresie wysokich temperatur. Nasze specjalne komponenty ochrony przeciwmrozowej gwarantują  optymalną ochronę instalacji dla każdego zakresu zastosowania.
Die geringe Viskosität erhöht zudem den Wirkungsgrad deutlich.

Bezpieczeństwo w każdym zakresie temperatur
Ciekłe nośniki ciepła coracon® posiadają również w niskich zakresach temperatur wysoką zdolność przewodnictwa cieplnego charakteryzując się jednocześnie niskim stopniem lepkości. Skutek: moc napędowa pomp ulega redukcji. Skutek: zwiększony stopień sprawności i minimalne obciążenie dla środowiska. Oszczędności w energii są znaczące.
Udział substancji czynnych naszych koncentratów jest tak zagęszczony, że już niewielkie ich  ilości wystarczają do dozowania. Poza tym ciekłe nośniki ciepła coracon® są długoterminowo stabilne w działaniu i charakteryzują się wysoką tolerancją materiałową. Oszczędza się przy tym na portfelu i przyczynia do ochrony środowiska.

 • coracon® WT AF -8: Ciekły nośnik ciepła dla obiegów chłodniczych w sektorze zbliżonym do środków spożywczych
  Przyjazny dla środowiska ciekły nośnik ciepła z czysto roślinnego bioetanolu, stosowany w obiegach sektora zbliżonego do środków spożywczych.
 • coracon® WT EKO: ekologiczny ciekły nośnik ciepła  (koncentrat)
  Długotrwała, gotowa mieszanka przeciwmrozowa i antykorozyjna do stosowania jako ciekły nośnik ciepła w technice budowlanej, geotermii i systemach pomp ciepła.
 • coracon® WT EKO -14: ekologiczny ciekły nośnik ciepła 
  Długotrwała gotowa mieszanka przeciwmrozowa i antykorozyjna do stosowania jako ciekły nośnik ciepła w technice budowlanej i urządzeniach chłodniczych. Minimalna ochrona przeciwmrozowa – 14 °C.
 • coracon® WT EKO -20: ekologiczny ciekły nośnik ciepła 
  Długotrwała, gotowa mieszanka przeciwmrozowa i antykorozyjna do stosowania jako ciekły nośnik ciepła w technice budowlanej i urządzeniach chłodniczych. Minimalna ochrona przeciwmrozowa – 20 °C.
 • coracon® WT KF: ciekły nośnik ciepła do zastosowania w niskich temperaturach
  Do zastosowania w niskich temperaturach w sektorach zbliżonych do środków spożywczych, produkowany na bazie roztworu mrówczanu potasu ze specjalnymi inhibitorami korozji.
 • coracon® WT 6N: ciekły nośnik ciepła dla techniki budowlanej
  Przyjazny dla środowiska i nieszkodliwy nośnik ciepła i ochrony przeciwmrozowej na bazie glikolu monoetylenowwego dla obiegów zamkniętych.
 • coracon® WT 6N F -20: ciekły nośnik ciepła  dla techniki budowlanej
  Przyjazny dla środowiska nośnik ciepła i ochrony przeciwmrozowej na bazie glikolu monoetylenowego z minimalna ochroną przeciwmrozową – 20 °C.
 • coracon® WT 6N F -25: ciekły nośnik ciepła  dla techniki budowlanej
  Przyjazny dla środowiska nośnik ciepła i ochrony przeciwmrozowej na bazie glikolu monoetylenowego z minimalna ochroną przeciwmrozową – 25 °C.
 • coracon® WT 6P: ciekły nośnik ciepła  dla techniki budowlanej
  Przyjazny dla środowiska i nieszkodliwy dla zdrowia nośnik ciepła i ochrony przeciwmrozowej na bazie glikolu propylenowego dla obiegów zamkniętych.
 • coracon® GEKO W: ciekły nośnik ciepła niezanieczyszczający wody dla geotermii podpowierzchniowej
  Ciekły nośnik ciepła dla projektów geotermicznych na terenach ochrony wody pitnej, gdzie stosowane są tylko ciecze nieszkodliwe dla wody (nwg).
 • coracon® GEKO AF -15: ekologiczny ciekły nośnik ciepła
  Ciekły nośnik ciepła na bazie roślinnego etanolu pochodzenia rolniczego dla zamkniętych obiegów cieplnych.
x